Скъпи приятели, не искаме да се сбогуваме с лятото, но признаваме, очакваме с нетърпение есента. Красиви багри, килим от листа, есенно слънце… и зареждащи срещи с творци, нови идеи и емоция. Подготвяме се за десетото издание на базар за ръчно изработени бижута и аксесоари „На горния рафт“ и любопитни да узнаем как се готвят авторите за събитието, продължаваме срещите с тях. Днес разговаряме с Невена Васева и Smallprint.
- Представи се
Здравейте, аз съм Невена и представлявам единствените по рода̀ си сребърни бижута с пръстови отпечатъци и с отпечатък на ръчички и крачета на малки и големи. Марката е Smallprint.
- Кога усети, че творчеството е твоето призвание?
Още в ученическите си години. Беше ми изключително интересно в часовете по труд и творчество. Работейки с различни материали се пренасях в едни други „светове“.
- Къде намираш вдъхновение?
Винаги намирам вдъхновението дълбоко в себе си. За целта ми е необходима достатъчна „доза“ усамотение. 😉
- Какво те кара да се усмихваш:),позитивен човек ли си?
Хубавите неща, красивите неща, децата най- често ме карат да се усмихвам просто, защото много им се радвам а и те на мен. ❤️
- Какво те прави щастлив?
Моите деца, те са прекрасни. Както всички деца разбира се. ❤️
- Влияеш ли се от модните тенденции или бижутата са твоят начин да изразиш себе си и естетиката,която те води?
Рядко се водя от актуалните модни тенденции. Факт е, че обичам бижута и то много, макар в последно време да не нося това, което ми се иска.
- Какво да очакваме от теб „На горния рафт“?
Тази година ще представя на посетителите възможност за персонализирани подаръци : с оригинален пръстов отпечатък; с увеличен пръстов отпечатък ; с отпечатък на ръчички и крачета на малки и пораснали деца ; бижута с надписи и детски рисунки . Този път обаче, „черешката на тортата“ ще бъде възможността за изработката на бижута с отпечатък от лапичките 🐾 на домашните любимци.
Тези, които желаят да получат готови своите бижута с отпечатък по време на събитието, ще трябва да се свържат с мен в страницата @smallprintbg възможно най- скоро. Ако търсите идеи или вдъхновение, разгледайте сайтовете ни www.smallprint.com и www.memorytreasures.com, а на място, всеки ще може да поръча своите сребърни бижута с отпечатък с марка Smallprint на преференциална цена!
Smallprint ще ви очаква „На горния рафт”, на 1 и 2 октомври 2022 г в градината зад Национална библиотека!
Присъединяваме се към Невена и ви каним на есенна среща!