От хилядолетия до днес хората намират в бижутата начин да изразят себе си или да предадат послание на друг. Те не са просто украшения — те са носители на история, вяра, любов и принадлежност.
Ако се върнем назад във времето, ще видим как тяхната роля се е променяла: от амулети, които защитавали от зли сили и обещавали здраве и дълъг живот в древността, през Средновековието, когато подареното бижу носело послание за любов, вярност и добри пожелания, до съвременните времена, когато те са едновременно естетика и емоция.
И днес, в забързаното ни ежедневие, бижутата отново придобиват личен характер. Хората търсят не просто красиво изделие, а символ, който да разкаже тяхната история, да съхрани спомен или надежда, да носи лично послание — и често го откриват именно в ръчно изработеното, сътворено с душа и внимание към детайла.
Идващите коледни празници са най-подходящото време за подарък, носещ истинска емоция. Следващият автор от нашата селекция черпи вдъхновение от миналото, изследва непознати техники и предизвиква себе си, за да превърне своите идеи и въображение в изящни форми. Присъединете се към празничното настроение с коледното пожелание на Илиана Перцанска и открийте историите зад бижутата ѝс марка Adorata.


„Благодаря за всички срещи, усмивки, предизвикателства, топли думи и нови познанства през изминалата година.
Когато видя радостта в очите ви разбирам, че има смисъл да продължавам.
Пожелавам ви светли и уютни празници с близките хора.
Да сте здрави, а дните да са пълни с обич и радост. Да си носите бижутата с усмивка!”
Гарантирано, очакват ви уникални бижута, усмивки, нови познанства и красиви подаръци! Заповядайте тази събота и неделя, 13 и 14 декември 2025 година , от 10 до 19.30 ч в Централен дом на архитекта, София, ул. „Кракра“ 11.







